Homepage       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Síň slávy
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy

Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první

Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans

Kniha návštěv
Napište nám

Fotogalerie

11

Andy Reid

Pozice: záložník
Datum narození: 29. července 1982
Národnost: Irsko
Debut za Forest: 29. listopadu 2000 v utkání Forest-Sheffield United 2:0
Předchozí kluby: Tottenham, Charlton, Sunderland, Sheffield United, Blackpool
Smlouva: do června 2016

 


Andy Reid zahájil svou dráhu na City Ground v 16 letech, kdy vstoupil do akademie pod vedením Paula Harta. Jeho talentu si nešlo nevšimnout, a tak již v listopadu 2000 oblékl poprvé dres prvního mužstva v utkání proti Sheffieldu United - a hned vstřelil gól! Bylo evidentní, že v malém podsaditém Irovi dřímá velký potenciál.

Do základní sestavy Forest pronikl nastálo ve druhé polovině sezony 2002/03, kdy nahradil do Southamptonu odcházejícího Davida Pruttona. Reidy patřil k oporám mužstva, které se pod manažerským vedením Paula Harta probojovalo do play-off o nejvyšší soutěž. V mnohém připomínal legendárního křídelníka Cloughovy éry Johna Robertsona - průniky po levé straně, skvělými centry a levačkou s ohromujícím citem.

Andy nastupoval obvykle na levém kraji zálohy, když ale bylo třeba, mohl hrát klasického špílmachra, zaskakoval i v útoku. V roce 2003 si poprvé zahrál za Irsko proti Kanadě a postupně se stal stabilním členem týmu v zeleném dresu - nastoupil proti Brazílii, Nizozemsku, Francii... Brzy bylo jasné, že ho čeká odchod do některého z klubů Premier League, zvlášť když se Forest v Championship čím dál víc trápili. Naposledy hrál za Reds 29. ledna 2005 v FA Cupu proti Peterborough, poté přestoupil spolu s Michaelem Dawsonem do Tottenhamu za společnou cenu 8 milionů liber.

V dresu Spurs se mu ale nedařilo, neprosadil se i kvůli zranění kolenních vazů. V roce 2006 tedy přešel do jiného londýnského klubu, do Charltonu. Ačkoliv tam patřil k největším oporám, nedokázal odvrátit sestup do Championship. Tam hrál až do ledna 2008, kdy si ho vyhlédl Sunderland. V dresu Black Cats odehrál téměř sedm desítek zápasů, ale v sezoně 2010/11 už měl problém dostat se do sestavy. Odešel tedy nejprve na krátké hostování do Sheffieldu United a na konci ledna přestoupil do Blackpoolu. Tam si ovšem moc nezahrál a navíc tým sestoupil z Premier League.

Po šesti a půl letech se Andy Reid stal znovu hráčem Forest v červenci 2011, stal se první posilou, kterou udělal nový manažer Steve McClaren. Reid se však svezl se špatnými výkony celého týmu na podzim 2011, zůstával hodně dlužen tomu, co se od něj očekávalo a dokonce na čas vypadl ze sestavy. Každopádně od začátku roku 2012 patřil znovu k oporám týmu a byl jedním z nejdůležitějších hráčů v cestě Reds za záchranou.

V nové sezoně 2012/13 hrál ještě lepší fotbal, stal se znovu velkým tahounem mužstva a dařilo se mu i střelecky. Výbornou formu potvrzoval od začátku dalšího ročníku 2013/14, kdy se po zranění Chrise Cohena stal kapitánem mužstva. Jeho výkony vedení klubu odměnilo v lednu 2014 prodloužením jeho stávajícího kontraktu o dva roky.

 

 

 

 

 Tabulka Championship