Homepage       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory

Belda

Kdy jsem začal fandit Forest a proč právě jim:
Forest jsem začal fandit od roku 1991. Stuart Pearce v té době solidně řádil za anglickou reprezentaci a především pak ve Forest. Volba byla tedy jasná. Dále tu pak byli hráči jako Roy Keane, Nigel Clough a především manažer Brian Clough, který dovedl Forest ke dvěma titulům v PMEZ.

Největší zážitek s Forest:
6. Února 1999 jsme si s mým tátou udělali takovou pánskou jízdu do Nottinghamu. Jen tak ve dvou. Táta, velký fanda Manchesteru United, přišel s myšlenkou, co se takhle letět podívat do Anglie na fotbal? Sehnaly se letenky, sehnaly se lístky, sehnalo se ubytování a letělo se na víkend do Anglie. Nejvíce jsem byl vyjukaný z toho, jak se jezdí vlevo :-) Ale absolutně mě dostal fanshop. První opravdovský anglický fanshop, který jsem viděl na vlastní oči. Člověk by ale musel dělat aspoň deset let v kuse, aby si tam koupil co nejvíce suvenýrů, ale já byl maximálně spokojený s koupí svého prvního originálního ''Foresťáckého'' dresu.

Nejhorší zážitek s Forest:
Bylo to v rámci již zmiňovaného výletu do Nottinghamu při utkání Forest s Manchesterem United. Domácí výprask 1:8 od Manchesteru United. Čtyři branky v posledních deseti minutách od Solskjaera byly i na mě moc.

Oblíbení hráči Forest (současní i bývalí):
Sočasní hráči Forest: Robert Earnshaw, Dexter Blackstock, Lewis McGugan, Chris Cohen a Luke Chambers. Mezi bývalími pak Stuart Pearce, Roy Keane, Nigel Clough a Martin O'Neill.

Oblíbení trenéři Forest:
Tady budeme všichni odpovídat pravděpodobně stejně. Brian Clough a poslední dobou jsem si oblíbil Billyho Daviese. Musí hrát s tím, co má a vedení klubu mu prostě posily nepřivede. Za to má u mě obrovské uznání. Ze začátku jsem mu nějak nevěřil, ale postupem času mě přesvědčil o tom, že je to kvalitní manažer.

Oblíbení hráči mimo Forest:
Současní hráči: Wayne Rooney... Tenhle mrňavý zabiják mě prostě baví. Andy Carroll... Uvidíme co ukáže v Liverpoolu a Darrent Bent... Ale zklamal mě jeho přesup k Villans. Bývalí hráči: Paul Gascoigne... Miluju rebely. Alan Shearer a dříč na hřišti David Platt.

Oblíbení trenéři mimo Forest:
Jednoznačně sir Alex Ferguson. Moc se mi líbí jeho koncepční práce s mladými hráči. Vždy když nějakého přivede do United, tak je to hotový kauf. No a pak ještě ''Special One'' José Mourinho. Nemůžu si pomoct, ale kam tenhle chlapík zavítá, tak jsou za ním vidět výsledky a to, co dokázal v loňské sezóně s Interem, to tedy klobou dolů. Jednou by se chtěl vrátit do Anglie... Určitě tím myslel, že do Nottinghamu :-)

Kluby, k nimž chovám určité sympatie - pochopitelně oblíbenosti Forest nedosahují :-)
Jsem vlastenec a Pražák k tomu, takže již odmala jednoznačně Sparta. Teď mě asi budete nenávidět, ale určité sympatie mám i k Manchesteru United. No jo... Tatínkův negativní vliv na syna :-) a pak bych se zmínil ještě o Benfice Lisabon.

Na jaké úrovni by Forest měli hrát dejme tomu za 5 let:
Za 5 let to musí být jednoznačně Premier League! Ale bude to těžká práce. Pokud se postoupí, tak se musí přebudovat celý tým, aby byl v PL konkurenceschopný.

Jaká hudba by měla hrát, když Forest nastupují na hřiště:
Romantická hudba asi ne. Chtělo by to pořádný nářez, aby to ty naše kluky nakoplo.

Neoblíbené kluby:
Gratuluji Leedsu, že se po našem posledním vzájemném utkání dostali na první místo mého žebříčku neoblíbených klubů, takže: Leeds United, Derby County, Chelsea, Barcelona.

Neoblíbení hráči:
John Terry (a celá jeho rodina), Robbie Savage, Petr Čech, Arjen Robben.

Neoblíbení trenéři:
Jednička mezi všemi je Simon Grayson a zápas Forest v Leedsu mě přesvědčil o tom, že je to opravdu mamlas. Z českých pak Michal Bílek a Karel Jarolím.

Další koníčky kromě fotbalu a fandění:
Moc času není, a když nějaký je, tak se ho snažím dávat přítelkyni a kamarádům u piva :-)

Hraji aktivně fotbal nebo jiné sporty?
Aktivně hraji Hanspaulskou ligu v malé kopané.

Oblíbená hudba:
Metallica, Slayer, Motörhead, System Of A Down, Bullet For My Valentine a Sonic Syndicate

Oblíbené filmy:
Jednoznačně Kmotr a pak vede česká klasika :-)

Vzkaz, který se nedostal do odpovědí na položené otázky:
V této sezóně bych si moc přál ve finále play-off vypráskat Leeds United. Pomsta bude sladká!

 Rádi představíme další české a slovenské fanoušky Forest, pište na adresu cz.forest-zav-centrum.cz

Další profily:
Erik
Vix
Matěj
Jiří S

 

 Tabulka Championship