Homepage       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Pohledy do historie
Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory
8

Chris Cohen

 

 

 

Pozice: záložník
Datum narození: 5. března 1987
Národnost: Anglie
Debut za Forest: 15. září 2007 v utkání Port Vale-Forest 0:2
Předchozí kluby:
West Ham United, Yeovil Town

 

Chris Cohen patří k nejuniverzálnějším hráčům v kádru Forest. Jeho nejoblíbenějším místem v sestavě je střed zálohy, hrál ale i na obou krajích a často zaskakoval i jako levý obránce.

Fotbalovou kariéru zahájil ve West Hamu a debutoval již jako šestnáctiletý v prosinci 2003 proti Sunderlandu. Do sestavy se ale nedokázal prosadit, a tak odešel do Yeovilu nejprve v listopadu 2005 na hostování a v létě 2006 do tohoto klubu přestoupil. V dresu tohoto klubu podával výborné výkony a stal se Hráčem sezony 2006/2007. V čevenci 2007 přestoupil spolu s Aaronem Daviesem do Nottinghamu Forest.

Na City Ground Chris podepsal smlouvu na čtyři roky a přestože jeho debut musel být odložen kvůli zranění, hned jak začal hrát, zařadil se mezi opory mužstva. Manažeři i fanoušci oceňují jeho neúnavnou práci v záložní řadě, kterou podporuje i velice dobré technické vybavení. V sezoně 2007/08 patřil k základním kamenům týmu, který postoupil do Championship.  

I ve druhé nejvyšší soutěži hrál Cohen v základní sestavě, po zásluze byl v ročníku 2008/2009 zvolen Hráčem sezony. V květnu 2009 podepsal nový čtyřletý kontrakt až do léta 2013. Poté, co Billy Davies v létě roku 2009 přebudoval tým, hrával zpočátku na místě levého beka, postupně se ale posunul zpět do zálohy, kde nastupoval na různých místech. V prvním zápase semifinále play-off na sebe upozornil nádherným gólem do sítě Blackpoolu, bohužel na postup do Wembley to nestačilo.

Sezona 2010/2011 znamenala pro Reds opět postup do play-off, znovu však bylo konečnou semifinále. Další sezona byla pro Chrise smolná. V domácím utkání proti Derby County si poranil křížový vaz v koleni, což ho na téměř rok vyřadilo ze hry. Bylo zřejmé, že pracovitý záložník týmu chyběl a jeho absence měla vliv i na výsledky týmu.

V létě 2012 se Chris naplno vrátil do přípravy a 28. srpna nastoupil v utkání Ligového poháru proti Wiganu v základní sestavě. Posléze pravidelně nastupoval v záložní řadě, když se však v únoru 2013 vrátil manažer Billy Davies, opět se přesunul na místo levého beka.

 Tabulka Championship