Homepage       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Síň slávy
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy

Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první

Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans

Kniha návštěv
Napište nám

Fotogalerie

9

Darius Henderson

Pozice: útočník
Datum narození: 7. září 1981
Národnost: Anglie
Debut za Forest: 26. ledna 2013 v utkání Forest-Watford 0:3
Předchozí kluby: Reading, Brighton (hostování), Gillingham, Swindon (hostování), Watford, Sheffield Utd., Millwall
Smlouva: do června 2015

 

 

 

 

Obrovitý útočník (193 cm) rozjel svoji kariéru na City Ground v lednu 2013 přivedl ho manažer Alex McLeish. Hendrson se prosazuje na hrotu silovým pojetím, je velmi dobrým hlavičkářem a vítězným typem do osobních soubojů.

Počáteční fáziu profesionální kariéry strávil v Reading, odkud po čtyřech sezonách přestoupil do Gillinghamu. Tam se však ohřál jen jednu sezonu a zamířil do Watfordu, kde v sezoně 2005/06 pomojhl k vítězství v play-off a postupu do Premier League. Watford hned po roce sestoupil a Henderson vstřelil jen tři góly (West Hamu, Wiganu a Tottenhamu).

V červenci 2008 ho za 2 miliony liber koupil Sheffield United, kde vydržel další tři sezony, bohužel ho dost limitovala zranění. Blades prožívali období, kdy se marně snažili o návrat do Premier League. Klub se dostal do problémů, začal hrát o záchranu, měl finanční potíže, a jedním z důsledků byl i prodej Hendersona do Millwallu v létě. V tomto týmu se útočník znovu našel, upoutal pozornost jiných klubů a nakonec se stěhoval do Forest. Tam podepsal nejprve smlouvu do konce sezony, na základě jeho dobrých výkonů mu manažer Billy Davies nabídl prodloužení kontraktu až do léta 2015.

 

 

 

 

 Tabulka Championship