Homepage       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Síň slávy
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy

Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první

Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans

Kniha návštěv
Napište nám


23

Dexter Blackstock

Pozice: útočník
Datum narození: 20. května 1986
Národnost: Anglie (nyní reprezentuje Antiguu)
Debut za Forest: 4. dubna 2009 v utkání Barnsley-Forest 1:1
Předchozí kluby: QPR, Southampton, Derby, Plymouth

Rodák z Oxfordu zahájil ve svém městě i fotbalovou dráhu, ovšem z tamního mládežnického systému ho v roce 2003 získal Southampton. Za Saints odehrál jako mladík poměrně dost zápasů, dokonce dal v Ligovém poháru v roce 2004 hattrick Colchesteru. V tomto období strávil dvě kratší hostování v Plymouthu a Derby. V roce 2006 přestoupil za 500 000 liber do Queens Park Rangers.

Na Loftus Road splatil důvěru a se stal útočníkem číslo jedna. Odehrál za QPR 109 zápasů, v nichž vstřelil rovných třicet gólů. Na začátku roku 2009 byl Dexter nejlepším střelcem mužstva, a tak bylo poněkud překvapivé, když na konci března podepsal kontrakt o hostování s Forest, kteří právě tvrdě bojovali o záchranu v Championship. Blackstockovy góly k udržení týmu v soutěži pomohly, nejslavnější brankou byla ta vítězná v dramatickém zápase proti Bristol City (3:2) 11. dubna 2009, kterou vstřelil hluboko v nastaveném čase. Právě toto utkání bylo příslovečným obratem v sezoně.

V létě 2009 Blackstock do Forest přestoupil a společně s Robbiem Earnshawem vytvořil velmi údernou útočnou dvojici. Patřil k oporám mužstva, které bojovalo o postup, v tabulce skončilo třetí, ovšem v play-off neuspělo. Reds měli namířeno do play-off i v následující sezoně, ovšem 20. listopadu 2010 si v závěru utkání v Cardiffu nešťastně poranil křížový vaz v koleni (bylo to krátce poté, co vstřelil gól na 2:0). Toto zranění ho na celý rok vyřadilo ze hry.

Dexter se ale po dlouhé pauze dokázal úspěšně na trávník vrátit. Poprvé nastoupil jako střídající hráč 10. prosince 2011 proti Crystal Palace, v dalším průběhu sezony vstřelil několik důležitých gólů. které pomohly Forest zachránit od sestupu. Především jeho dvě trefy v Birminghamu (25. února 2012 při vítězství 2:1) potvrdily návrat v plném lesku.

V sezoně 2012/13 se s příchodem nových majitelů a nového manažera útočná vozba týmu obměnila, ale Dexter si místo v sestavě udržel. Bývalý reprezentant Anglie do 19 i 21 let od tohoto roku reprezentuje Antiguu, za niž se premiérově gólově trefil v říjnovém zápase proti USA.

V lednu 2013 Blackstock prodloužil smlouvu s Forest na dalších čtyři a půl roku. Od začátku sezony 2013/14 se do sestavy prakticky nedokázal prosadit, a tak byl 24. října poslán na hostování do Leedsu.

 

 

 

 Tabulka Championship