Homepage       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Pohledy do historie
Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory

10

Henri Lansbury

Pozice: záložník
Datum narození: 
12. října 1990
Národnost: Anglie
Debut za Forest: 30. září 2012 v utkání Forest-Derby 0:1
Předchozí kluby: Arsenal, Scunthorpe, Watford, Norwich, West Ham United


Jedním z aktérů velkých změn v kádru mužstva během léta 2012 byl také tehdy teprve 21letý záložník Henri Lansbury, který možná trochu nečekaně přestoupil z Arsenalu. Do tábora Gunners vkročil již ve sých devíti letech, později pravidelně hrával za tým do 18 let a za rezervu. Debut za áčko Arsenalu si odbyl v říjnu 2007 v utkání Ligového poháru proti Sheffieldu Wednesday. V létě 2008 podepsal v londýnském klubu profesionální smlouvu, ale příležitosti v sestavě nedostával.

Proto ho manažer Wenger posílal na hostování do klubů Championship – hrál ve Scunthorpe, ve Watfordu, v Norwichi a West Hamu, přičemž s Canaries a Hammers se radoval z postupu do Premier League.

28. srpna 2012 přestoupil na City Ground, Forest zaplatili Arsenalu čátku kolem 1 milionu liber. Na začátku působení na City Ground ho limitovala zranění, pravdou je, že se ani moc netěšil důvěře manažera O’Driscolla a pokud nastoupil, bylo to většinou z lavičky. V té době odehrál velice dobrý zápas ve Wolverhamptonu, kde nahrál na gól Sharpovi. Více šancí začal dostávat pod vedením manažera McLeishe a do základní sestavy ho začal stavět také Billy Davies. Své premiérové gólové trefy se mladý anglický reprezentant do 21 let dočkal v utkání proti Huddersfieldu. V závěru sezony 2012/13 už patřil k největším tahounům mužstva.

 


 

 Tabulka Championship