Forest story
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Pohledy do historie
Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory3. května
Hráči Forest a jejich vysvědčení v sezoně


Máme za sebou další sezonu - a další, kterou Forest nedokázali proměnit v přestup. Tým sice strávil většinu sezony v top 6, ale nakonec se propadl až na bídné 11. místo. Je jasné, že za to může především neskutečná série zranění, která postihla zejména klíčové hráče. Obrovská škoda nevyužité šance, protože se zdá, že v této sezoně byla Championship jednou z těch slabších...

Dnes zhodnotíme sezonu pohledem na jednotlivé hráče - hodnocení je samozřejmě subjektivní. Známky jsou na stupnici 1-10, čím víc, tím lépe...

Číslo
dresu
Hráč, post (zápasy v základu/jako střídající - góly) Hodnocení
1 Karl Darlow, brankář
45/0 - 0
Kdo v létě ještě pochyboval o jeho pozici brankářské jedničky, toho Karl brzy vyvedl z omylu. Podával spolehlivé a vyrovnané výkony - a toho se u gólmanů cení nejvíc. Klidný a na svůj věk nečekaně vyzrálý strážce tyčí nemá mnoho slabin - a dá se očekávat jeho další růst. Točí se kolem něj kluby z Premier League, kdyby odešel, šlo by o velkou ztrátu.
 

8

2 Eric Lichaj, obránce
23/3 - 0
Krajní bek, který může hrát vpravo i vlevo, na levé straně mu to možná vyhovuje o něco víc. Spolehlivý, s vyrovnanými výkony. Umí zaútočit i odcentrovat. Škoda, že patří mezi mnoho hráčů, které dlouhodobě vyřadilo zranění.
 

6

3 Dan Harding, obránce
23/3 - 0
Je lepší při útočných akcích než při bránění - a to není pro obránce zrovna ideální vizitka. Odehrál poměrně dost zápasů, a to díky zraněním lepších levých beků Cohena, Lichaje a nakonec i Foxe.
 

5

4 Simon Gillett, záložník
2/0 - 0
Ukázal se jen epizodně ve dvou utkáních Ligového pohru. Od začátku bylo jasné, že s ním Billy Davies nepočítá, a tak odešel hostovat do Bristolu City.
 

-

5 Danny Collins, obránce
26/2 - 1
Zkušený stoper, který dlouhá léta kopal za Stoke a Sunderland Premier League, odehrál takovou porci zápasů jen proto, že se zranili Wilson a Hobbs. Někdy hrál celkem dobře, ale byl schopen udělat tak školáckou chybu, že z toho vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Nic než průměr.
 

5

6 Guy Moussi, záložník
13/2 - 0
Časy, kdy hrál pravidelně, jsou pryč. Byl poslán na hostování
a v F. A. Cupu proti West Hamu se nečekaně vrátil do základu, aby pak ještě několikrát naskočil. Ale kvalitu na základní sestavu nemá - a to ani při tolika zraněních.
 

4

8 Chris Cohen, obránce
16/1 - 1
Na levém beku od úvodu sezony ukazoval vysoký standard, měl být jedním z tahounů za postupem. A asi by i byl, kdyby nedošlo k nešťastnému zranění v závěru utkání v Burnley - přetržení křížového vazu. Mužstvo přišlo o kapitána, který opravdu moc chyběl...
 

7

9 Darius Henderson, útočník
11/26 - 9
Většinou nastupoval jako "žolík", ostatně když v 70. minutě přijde do hry takový obr, je to pro obranu soupeře vždy nepříjemné zjištění. Hendo vstřelil pár důležitých gólů, ale čekalo se od něj asi trochu víc.
 

5

10 Henri Lansbury, záložník
21/1 - 7
Kompletně naplňoval předpoklady, jako střední záložník byl klíčovou osobností sestavy. Pokud vnitřní záložní trio nastoupilo ve složení Vaughan-Lansbury-Reid,bylo se na co dívat. Jenže tak se stalo jen několikrát. Lansbury se 2. února v utkání s Yeovilem zranil a bylo po sezoně.
 

9

11 Andy Reid, záložník
32/4 - 10
Tato sezona mu sedla skvěle - tvořil hru, střílel, typický mozek mužstva. Možná se potkal s nejlepší formou za celou dobu svého působení v dresu Garibaldi a dal několik opravdu výstavních gólů. Také jeho zranění mělo zásadní vliv na tom, že Forest vypadli z bojů o postup. Obrovská škoda.  
 

9

12 Jamie Mackie, záložník
41/8 - 5
Je známý svou bojovností, kterou nahrazuje herní nedostatky. Někdy nepřihraje na pět metrů, ale pro to, aby vybojoval míč, by proskočil zeď. Je třeba mít takového hráče v sestavě, i když i on si asi představoval, že se mu bude dařit víc. Odehrál obrovskou porci zápasů.
 

6

13 Danny Fox, obránce
15/0 - 0
Solidní levý bek s útočným naleděním, elegantní hrou a je dobře vybavený technicky. Když se mu daří, dobře se na něj dívá. Bohužel jeho výkony trpěly jistou nevyrovnaností. Končí mu hostování ze Southamptonu, takže uvidíme, jaká je jeho budoucnost v dresu Reds.
 

5

14 Jonathan Greening, záložník
15/0 - 0
Dlouho to vypadalo, že už si nezahraje, začal ostatně trénovat v akademii. Ale když vypadlo tolik středních záložníků, dostal zase šanci, dokonce sedmkrát nastoupil v základu. Ale jeho éra je už pryč.
 

4

15 Greg Halford, obránce
33/9 - 5
Fotbalista, který je použitelný na téměř každém místě v poli. V první řadě je to obránce, několikrát hrál ale i na hrotu. Je to velmi zkušený hráč, prověřený Premier League, ale jaksi se nedokázal dostat z průměrných výkonů na vyšší level. U fanoušků mu škodí i jeho flegmatický způsob hry. Přitom se toho v něm skrývá určitě víc...
 

5

16 Jammal Lascelles, obránce
33/0 - 3
Nadějný stoper naplno prorazil do základní sestavy prvního týmu a nikdo již nemůže zpochybnit jeho umění. Vynikající ve vzduchu v obou šestnáctkách, je ale i kostruktivní při rozehrávce. Premier League si určitě zahraje - teď je jen otázkou, zda v našem dresu, nebo za někoho jiného.
 

8

17 Ishmael Miller, útočník
0/7 - 0
Na začátku dostal šanci, ale asi jen proto, aby se ukázal a klub ho mohl někam prodat. Hráč se zřejmě nejvyšším platem v týmu nefiguroval v plánech Billyho Daviese. Miller se později celkem rozstřílel v Yeovilu, ale měl kontroverzi s manažerem Gary Johnsonem, který ho vyhodil. Teď hráč, kdysi považovaný za velký příslib, čeká na to, kdo mu nabídne smlouvu...
 

-

18 Gonzalo Jara Reyes, obránce/záložník
35/4 - 0
V první polovině sezony v pořádku, ale po Novém roce se jeho výkonnost začala nepochopitelně zhoršovat, až se nakonec propadl mezi náhradníky. Je opravdu zvláštní, že člen skvělého chilského reprezentačního týmu může někdy hrát tak bídně... Smlouva mu končí a pokud se mu povede MS, je velmi pravděpodobné, že dostane lano z jiného klubu.
 

5

19 Rafik Djebbour, útočník
3/5 - 1
Přišel v zimě s velkým očekáváním. Hrál přece Ligu mistrů za Olympiakos a dokonce byl nejlepším střelcem řecké ligy. Při svém debutu dal gól. Jenže proč poté dostával tak málo příležitostí? Když šel na hřiště na posledních 20 minut, sotva mohl něco ukázat. V závěru sezony se nedostával ani na lavičku, ale informace o nějakém zranění nepřišla. Patrně upadl v nemilost a zřejmě zase odejde.
 

4

20 Marcus Tudgay, útočník
1/2 - 1
Asi nemohl čekat, že si moc zahraje... což se také stalo. Putoval po hostováních, nakonec ale k jednomu zápasu nastoupil jako střídající a doma proti Sheffieldu Wednesday se podílel na vyrovnání. V derniéře sezony proti Brightonu byl dokonce v základu. Patrně ho ale již v našem dresu neuvidíme.
 

-

21 Jamie Paterson, záložník
28/11 - 11
Nadějný mladík, který přišel v létě z Walsallu, začal pravidelně nastupovat od ledna. To, jak parádně sestřelil hattrickem West Ham, se nedá zapomenout. I poté hrál výborně, svou technikou motal soupeřům nohy a dával i góly. Bohužel v závěru sezony už byl hodně nevýrazný, evidentně mu uškodilo, že musel po zranění Reida, Lansburyho a spol. převzít zodpovědnost.
 

7

22 Kelvin Wilson, obránce
7/2 - 0
Že Wilson nastoupil v sezoně jen k devíti zápasům, je malá sportovní tragédie. Přišel za velké peníze ze Celtiku a od začátku ukazoval svou kvalitu. Pak se ale záhadně zranil a byl mimo - sice se pak v dubnu ve dvou zápasech epizodně objevil, ale zase bylo proti další zranění. S ním v zadní řadě by to prostě bylo jiné kafe...
 

7

23 Dexter Blackstock, útočník
1/1 - 0
Zřejmě jeho nejhorší sezona v profesionálním fotbale. Za Forest si prakticky nezahrál, a tak šel hostovat do Leedsu. Když už se tam jakž takž rozehrál, zranil se a do konce sezony si už nekopl.
 

-

24 David Vaughan, záložník
10/0 - 0
Střední záložník defenzivního ražení, jehož jsme potřebovali. Ale je to obehraná písnička - zranění mu neumožnilo odehrát dostatečný počet zápasů. Vrátil se na poslední čtyři duely, a přestože nebyl zcela fit, ukázal třídu.
 

7

25 Jack Hobbs, obránce
29/0 - 1
jedna z nejlepších letních posil, stoper s ohromným vlivem na mužstvo. Přidal i bonus v podobě vítězného gólu proti Derby. Další z mnoha opor, které nedokončily sezonu kvůli dlouhodobému zranění. Snad se dá během léta do pořádku, v lednu totiž proměnil hostování v přestup.
 

8

26 Dimitar Jevtimov, brankář
0/1 - 0
V Leedsu, kde se zranil de Vries, musel v 80. minutě do hry. Udržel čisté konto, a tak svůj úkol splnil. Mladík, který má budoucnost, uvidíme, v jaké pozici vstoupí do nového ročníku. Dá se očekávat odchod na hostování.
 

-

27 Matt Derbyshire, útočník
11/25 - 10
V přípravě se mu dařilo, přesto si místo v základní sestavě nevybojoval. Krásným momentem sezony byl jeho vítězný gól v prosinci proti Leedsu. V závěru sezony se proti všem předpokladům stal útočníkem číslo jedna a za důvěru se odvděčil skvělou střeleckou produktivitou.
 

6

28 Radoslaw Majewski, záložník
26/2 - 1
Výkonnost polského záložníka, kterou měl před pár lety, je pryč. Zařazuje se mezi případy, kdy po prodloužení smlouvy nastalo uspokojení. Bohužel.
 

4

29 Dorus de Vries, brankář
8/0 - 0
Chytal v pohárech a v závěru sezony po zranění Darlowa. Je to dobrý brankář, bohužel se mu nepovedlo utkání 5. kola F. A. Cupu na Bramall Lane.
 

5

30 Stephen McLaughlin, záložník
3/0 - 0
Tak trochu nečekaně se objevil v základní sestavě v posledních třech zápasech. Upozornil na sebe gólovou přihrávkou v Leedsu, léto asi ukáže, co s ním bude...
 

-

31 Simon Cox, útočník
30/11 - 8
Cox je neúnavný bojovník, jednoznačně i se solidními fotbalovými vlohami, ale jeho koncovka je mizerná. Možná by mu seděl jiný systém hry, osamocený hrot není jeho ideální post. Má rozhodně na víc.
 

6

32 Kevin Gomis, obránce
1/0 - 0
Otázka zní: Proč tento hráč vůbec přišel? V ledu zamířil do Anglie z francouzského Nice. Tedy z 1. ligy, kde vcelku hrál v základní sestavě. Ale za Forest nastoupil jen jednou v Barnsley. Reds tam prohráli, Gomis sice nijak nevynikal, ale ani nepropadl. Od té chvíle se po něm zase slehla zem...
 

-

36 Josh Rees, záložník
0/1 - 0
Mladík, který dostal šanci zahrát si v posledním utkání doma s Brightonem.
 

-

37 Lee Peltier, záložník
7/0 - 0
Na poslední chvíli přišel hostovat z Leedsu a dá se konstatovat, že v odehraných zápasech nezklamal.
 

5

38 Ben Osborn, záložník
6/2 - 0
Jeho nasazení potěšilo fanoušky a mladý odchovanec dal jasně najevo, že je hráčem pro budoucnost. Zejména v utkání proti Birminghamu převyšoval i podstatně zkušenější borce. Je rychlý, technicky vybavený a s citem pro přihrávku.
 

6

39 Djamal Abdoun, záložník
19/8 - 2
Rozporuplná osoba, rozporuplný přestup a z toho zřejmě pramenící přístup manažerů k němu. Abdoun je nepochybně vedle Reida jedním ze dvou technicky nejnadanějších hráčů v týmu. Jenže při zápasech měl kromě záblesků geniality také fáze, při nichž nejevil moc zájem o hru. Dopředu výborný, při bránění si však neplnil povinnosti.
 

5Tabulka Championship