Homepage        Soupiska        Rozpis a výsledky        Komentáře        Fan club        City Ground        Vzkazy/Messages       

Forest story
Síň slávy
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy

Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první

Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans

Kniha návštěv
Napište nám


 

Hradec Králové-Nottingham Forest, rok 1961

Zde vidíte tři vzácné fotografie z utkání Hradec Králové-Nottingham Forest (1:2) z roku 1961. Bohužel, zatím bez bližších informací. Snímky nám poskytl pan Petr Zapletal (provozovatel pozoruhodných webových stránek www.czechsoccernet.cz), za což mu patří naše upřímné poděkování.

You can see three rare pictures from friendly match Hradec Králové-Forest. It was playing in 1961 and Forest won 2:1. We have these pictures from Mr. Petr Zapletal. Many thanks!
Spartak Hradec Králové won Czechoslovak league in 1959/60 season, it is their only one league title in club history.


Zákrok brankáře Jindřicha Jindry (zajímavost: odchovanec Přeštic, po vojně v RH Hradec Králové zůstal v Hradci), přihlíží stoper Jiří Hledík.


Obránce Zdeněk Pičman (vpravo).


Brankář Jindřich Jindra. Za měsíc chytal za Československo
v přátelském mezistátním utkání v Brně proti Argentině (3:3).

SPARTAK HRADEC KRÁLOVÉ - NOTTINGHAM FOREST 1:2 (0:2), hráno 21. 5. 1961

Nedělním utkáním s anglickým Nottingham Forest pokračovali fotbalisté Spartaku Hradec Králové v sérii mezinárodních styků. Tradičně nastoupili v nových černobílých dresech, ale neuspěli. Citelně postrádali Kvačka a Krejčího, které pardubičtí hráči (Dukla) Lazar a Fojtík nenahradili. Utkání, kterému přihlíželo 5000 diváků, bylo pokaženo hustým deštěm. Hosté se představili jako rychlý a tvrdý tým, který hrál typický profesionální fotbal s přesným WM systémem. Také tempo hry udávali i na mokrém trávníku hosté a domácí se jen těžko prosazovali proti jejich přesným pasům, kterými záloha i obrana neustále posílala útočníky před hradeckou branku. A tak už v 10. Gobb nastřelil tyč a odražený míč Addison poprvé poslal do Jindrovy branky. Hradečtí se pokoušeli oplácet, ale kromě Zikána nikdo z útočníků neohrozil soupeřovu branku. Útoky Forest byly neustále nebezpečnější a ve 35. min. docílili druhou branku prudkou střelou Addinsona. Domácí přes veškerou snahu v útoku se nedovedli prosadit proti tvrdé a rychlé obraně hostů. Po změně stran nahradil Fojtíka v záloze Kořínek a Kynose Hojsík. Ani tato změna nepřinesla zvrat ve hře a byli to stále hosté, kteří udávali tón hry. U domácích vynikl Hledík, který se plně rozehrál a byl i pro velmi dobré a rychlé útočníky Nottinghamu nepřekonatelnou překážkou. Velmi dobře byl podporovaný Štěrbou, který se kupodivu dobře pohyboval na mokrém hřišti. Také Komárek se snaživě vracel a bránil. Útok měl jen několik plynulých akcí a v 65. si srazil hostující Baird míč do vlastní branky a snížil tak na 1:2. Do konce hry se pětice domácích útočníků nezlepšila a obrana Hradce udržela na uzdě hostující útočníky, takže se do konce utkání skóre nezměnilo. Poměr rohů 7:1, hráno bez záludných faulů, řídil rozhodčí Tyl z Olomouce. Hráno na Všesportovním stadiónu v HK - Malšovicích od 16:30 hodin. 

Pravděpodobná sestava /uvedena den před zápasem, v článku napsána nebyla/: Grummit - Gray, Burkitt, Baird, McKinlay, Iley, Rawland, Booth*, Addison, Quigley a Leften. Trenér Beattie.

 

 

 

 

 Tabulka Championship
hradec.html