Home       Aktuálně       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Síň slávy
Legendy
Brian Clough
Manažeři

Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Pohledy do historie
Stadion
Rivalové
Knihy
Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory
V této sekci jsou komentáře fanoušků Forest týkající se zejména dění v klubu.
 

Aitor Karanka si staví tým podle svého.
Věřme, že má šťastnou ruku a bude to šlapat

Tak jsme si prožili velice divoký závěr lednového přestupového období a teď vše můžeme shrnout. Tvář mužstva se samozřejmě změní, nakolik tyto příchody a odchody zlepší výkonnost, na to si musíme ještě počkat. Ale teď už spočívá větší tlak na manažerovi. Aitor Karanka si staví tým podle svého a má za kádr odpovědnost.

V první řadě je moc dobře, že se Forest zbavili nadbytečných, víceméně nepoužitelných a drahých hráčů. Řeč je o Carayolovi, Millsovi, Traorém a vlastně i náhradním brankáři Hendersonovi, jehož plat ale zřejmě nebyl příliš vysoký. Na hostování odcházejí i Ward, Clough a Walker. Ač jsou tito hráči mezi fanoušky oblíbení, teď není čas na nějaký sentiment. Ward by asi těžko hledal místo v sestavě, navíc přichází do let. U Clougha a Walkera je situace jiná, oba odcházejí hostovat, aby si víc zahráli, a je předpoklad, že se v barvách Forest v budoucnu uplatní.

A teď k posilám. Je složité to nyní nějak hodnotit, popravdě řečeno žádná velká rána se nekoná, řada hráčů přichází jen do konce sezony, a tudíž jde do značné míry o test. Každopádně brankáře tým potřebuje. Jordan Smith má dobré ruce, ale celkově mu moc nejde dirigování a ovládání pokutového území a ještě horší je hra nohama. A bez dobré kopací techniky se dnes brankář, který chce hrát na úrovni, neobejde. Takže přichází zkušený Costel Pantilimon (30), hostuje z Watfordu, přičemž si zachytal i za La Coruňu a Manchester City.

V obraně určitě zaujme místo stoper Tobias Figueireido (24) ze Sportingu Lisabon, s Joe Worrallem by mohl vytvořit solidní dvojici. Problematické místo levého beka by měl zaujmout Jack Colback (28), který přišel hostovat z Newcastlu (kde ovšem poslední půlrok strávil v juniorském týmu). Je to sice v první řadě defenzivní záložník, ale pravděpodobně se na levé straně obrany ukáže.

Ztracený syn Adlene Guedioura podepsal smlouvu na dva a půl roku. V dresu Reds odehrál v letech 2012-13 řadu skvělých zápasů, ale přeci jen, je mu už 32 let. Každopádně jako defenzivní středopolař má velkou šanci se prosadit. I další hráči patří do zálohy, jde o ofenzivně laděné typy, nakolik se Ashkan Dejagah (31, volný agent, od léta prakticky nehrál), Lee Tomlin (29, na hostování z Cardiffu) a Joe Lolley (25, přestup z Huddersfieldu) prosadí v sestavě, je otázka.

Aitor Karanka měl čas k tomu, aby své hráče poznal. A bez nějakého omílání zahájil práci čističe. Pozor, toto je zřejmě teprve první krok, další zemětřesení můžeme očekávat v létě. To už se budou hodnotit i posily a jejich přínos.

V. S., 1. 2. 2018
 

 

Odpovídá posilování ambicím klubu?

Po páteční smršti v podobě tří posil Forest odehráli další přípravný zápas proti Notts County, ale do tohoto duelu ani jeden z oněch tří nových hráčů nezasáhl. Zdá se, že nový trenér Montanier již přivedl většinu z nových fotbalistů, o které chce doplnit kádr, i když je velmi pravděpodobné, že někdo nový se ještě na City Ground objeví. Přesto se již můžeme pustit do prvního hodnocení letních změn.

Výsledky v přípravě nemají valný význam, nicméně série vítězství je jistě příjemná a hlavně zdolání prvoligové Bragy na portugalské půdě má svoji cenu. Podívejme se na však změny v kádru.

Zatím nikdo dů