Home       Aktuálně       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Síň slávy
Legendy
Brian Clough
Manažeři

Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Pohledy do historie
Stadion
Rivalové
Knihy
Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory

 
Základní údaje Main Stand Brian Clough Stand
Trent End Bridgford Stand Hospody poblíž


Historické fotografie stadionu City Ground

Nottingham Forest FC sídlí na stadionu City Ground. Domovem klubu je od roku 1898.
Ještě předtím, než se Forest usídlili na City Ground, byli doma na řadě jiných míst. Vůbec první zápas v historii odehráli 22. března 1866 s Notts County na Forest Recreation Ground. V roce 1879 se přestěhovali na The Meadows a rok nato na Trent Bridge Cricket Ground. Forest v té době připomínali kočovnou společnost, od roku 1882 sídlili na Parkside a o tři roky později přešli na Gregory Ground. Od roku 1890 hráli na Town Ground v Bathley Street (první zápas 2. října 1890 se skotským Queens Park).
A v roce 1898 je Nottingham Forest konečně ve svém současném působišti. První zápas na City Ground nese datum 3. září 1898, soupeřem byl Blackburn Rovers. Je ale určitým paradoxem, že stadion je až za řekou Trent, což znamená, že technicky není na území města Nottingham, ale přilehlé obce West Bridgford.
Název City Ground dostal stadion podle toho, že rok před jeho otevřením obdržel Nottingham status "City". Již 28. ledna 1899 přišlo na nový stadion 32 070 diváků, aby zhlédlo utkání 1. kola FA Cupu Forest-Aston Villa.
Během 20. století přešel stadion několika přestavbami, současně se skládá ze čtyř tribun - Main Stand (hlavní a nejstarší část City Ground), naproti je Brian Clough Stand (postavena v roce 1980 jako Executive Stand), za jednou brankou Bridgford End (dnešní podoba od roku 1993) a za druhou Trent End (rekonstruována 1994).
City Ground byl jedním z hostitelských míst během Euro ´96, zápasy na něm hrály celky Turecka, Portugalska a Chorvatska.