Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory

26. prosince
Forest-Leeds 4:2 (1:1)
Bylo jasné, že souboj dvou "klasických" klubů v Championship přiláká velkou návštěvu, a to i díky početné výpravě z Leedsu. Nakonec byl k vidění velice zajímavý zápas, šest gólů a výsledek, který udělal radost každému z tábora Reds.

Před zápasem se probíralo především to, jestli Sean O’Driscoll zase nepřistoupí k nějakým experimentům jako například ve Watfordu (3-5-2), zda postaví do zálohy naše nejsilnější zbraně (především při vzpomínce na to, kdo všechno seděl ve Watfordu na lavičce) a kdo bude hrát v útoku.

Reds nastoupili v rozestavení 4-4-2, s nejsilnější možnou obranou a s dosti ofenzivně laděným středem pole. Vypadalo to dobře - na papíře. Už ale ne na hřišti. Mluvíme o prvních třiceti minutách, kdy si Forest nebyli schopni pořádně přihrát, dopředu létaly jen marné nákopy a kdy se Leeds po zmatku v obraně ujal vedení. Teprve poslední čtvrthodina první půle začínala ukazovat, že by Forest mohli z utkání něco vytěžit. Nápor týmu v červeném sílil, hráči se dvakrát zbytečně dožadovali penalty, ale po faulu Leese na Sharpa už sudí nezaváhal a ukázal na značku. Billy Sharp penaltu proměnil chladnokrevně.

Čtvrthodina, která se na City Ground odehrála od začátku druhého poločasu, byla jednou z nejlepších za posledních minimálně deset let. Blackstock po rohu hlavičkoval těsně nad, pak si Sharp povodil brankáře a dal na 2:1, třetí gól byl vlastní po prudkém centru Warda a vše završil Blackstock parádní hlavou po skvělém uvolnění a centru Reida. Mezitím dal ještzě Sharp gól z ofsajdu. Bylo po zápase, Forest drželi míč a občas zahrozili nějakou tou střelou z dálky (nejlepší byla ta Huttonova, brankář Kenny ji ale vyrazil). V posledních minutách jsme byli svědky záchvěvu hostů, když po rychlém protiútoku snížili a pak ještě nedali jednu šanci.

Byl to nakonec velmi povedený zápas. Byť jeho dohra ve večerních hodinách byla mírně řečeno hodně zvláštní. Uvidíme, co přinese nejbližší budoucnost. Forest ale ukázali, že v týmu dříme velký potenciál.

Branky: 44. (pen.) a 54. Sharp, 57. vlastní Austin, 61. Blackstock
Diváci:
26 670
Forest:
Camp - Hutton, Ward, Collins, Halford - Cohen, Guedioura, Majewski (70. Moussi), Reid (83. Lansbury) - Blackstock , Sharp (77. Cox)
Video z utkání

Hodnocení

Brankář
Na kolapsu při inkasovaném prvním gólu měl svůj podíl, měl si počínat rozhodněji. Jinak bylo jeho hlavní úlohou přihrávat dlouhé míče, což prováděl celkem bez komplikací.

Obrana
Možná nejlepší zápas v dresu Forest odehrál Alan Hutton. Na pravé straně byl opravdu skvělý, neúnavně podporoval útok, zapojoval se do kombinace a málem dal i gól. Stopeři chybovali při prvním gólu, ale zejména výkon Elliotta Warda pak šel nahoru, krásný byl jeho dlouhý pas na Blackstocka před druhým gólem a zařídil i třetí branku. Halford je na levé straně nepochybně lepším řešením než Harding

Záloha
Výborný Guedioura, jako defenzivní záložník ukázal své přednosti, byl všude, kde bylo zapotřebí. Zasloužil by si možná titul Muž zápasu. Majewski a zejména Reid přidali porci kreativity a Cohen neúnavně pracoval, byť některé jeho přihrávky a centry nenašly adresáta.

Útok
Spolupráce Sharpa s Coxem fungovala, oba byli produktivní, zejména druhý gól, při němž Billy Sharp prokázal chytrost techniku i chladnokrevnost, byl opravdu povedený. Střídající Cox se prezentoval slušnou střelou z dálky.

Střídající hráči
Cox, Moussi i Lansbury naskočili do rozjetého vlaku a počínali si dobře, Moussi uměl dobře zklidnit hru. Věřme, že brzy toho uvidíme víc od Lansburyho.

Bod zlomu
Penalta, z níž Sharp vyrovnal. Od té chvíle hráli jen Reds. Vzpomeňme si, že ještě v první půli málem šli do vedení, když Reid v nastaveném čase střílel z přímého kopu.