Homepage        Soupiska        Rozpis a výsledky        Komentáře        Fan club        City Ground        Vzkazy/Messages       

Forest story
Síň slávy
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
24. listopadu
Wolverhampton-Forest 1:2 (1:1)
Wolves jsou tým, který sestoupil z Premier League, před sezonou byl tipován za velkého favorita a má v sestavě pro Championship velmi kvalitní hráče jako Kevin Doyle, Roger Johnson, Sylvan Ebanks-Blake nebo Stephen Ward. Nedávno k nim přibyl i Jermiane Pennant, nottinghamský rodák s velkými zkušenostmi z Premier League. Zároveň však Wolves za sebou mají velice nepříznivou sérii výsledků, která je poslala do dolní části tabulky, takže Forest si rozhodně před cestou na Molineux věřili.

Reds postavili do sestavy nového hráče Alana Huttona na kraj obrany, poprvé do základu Lansburyho, Cohen snad poprvé v sezoně nastoupil na své oblíbené levé straně. A proti svému bývalému klubu se postavil Adlene Guedioura. Domácí na O’Driscollovu jedenáctku doslova vletěli, a když se už po pěti minutách dostali do vedení, nebylo to dobré. I z obrazovky ovšem sálalo přesvědčení, že Forest neskládají zbraně a minimálně o bod se porvou. První poločas byl skvělým fotbalovým představením, výbornou reklamou na Championship -  akce se střídaly před oběma brankami, útoky nahoru dolů, spousta šancí. Tu vyrovnávací Forest využili v 16. minutě - skvělý Lansburyho pas si v běhu zpracoval Billy Sharp a míč poslal přízemní střelou k tyči. Krátce nato mohl dát další gól Simon Cox, Billy Sharp měl v průběhu první půle další šance, dobrou střelou se prezentoval velmi dobře hrající Lansbury. Ale i domácí měli příležitosti, to se musí nechat. Tu asi největší zlikvidoval Edwardsovi parádním blokem Danny Collins, nebezpeční byli ale i Bakary Sako a střelec gólu Sigudarson, jehož vychytal Camp.

Na začátku druhé půle se po rychlé kombinaci dostal ke střele Simon Cox, ale trefil jen připraveného brankáře Ikemeho. V 57. minutě přišel rozhodující moment zápasu - domácí přitom byli v poměrně slibné šanci, tu ovšem nedotáhli do koncovky, následoval protiútok, míč se dostal ke Guediourovi, jehož nádherná střela skončila v síti. Gól jako kdyby domácí srazil do kolen, od té chvíle prakticky nic nebyli schopni vymyslet. Bohužel, v 65. minutě přišla nepříjemná událost, Foley kopl Coxe zezadu do nohy, rozhodčí ani neodpískal faul, ale náš útočník se nezvedal. Musel být odnesen ze hřiště s podezřením na zlomeninu kotníku. Od té chvíle šla kvalita zápasu dolů, Reds udržovali vedení, domácí sice kopali poměrně dost rohů i centrů, ale nic z toho nebylo. Tři body tedy po mnoha letech putují z Molineux na City Ground!

Branky: 5. Sigurdarson - 16. Sharp, 57. Guedioura
Diváci:
22 527
Forest:
Camp - Hutton, Ward, Collins, Harding - Lansbury (87. Moussi), Gillett, Guedioura, Cohen - Sharp (90. Moloney), Cox (65. Blackstock)
Video z utkání


Hodnocení

Brankář
Lee Camp mužstvo podržel zejména v první půli při šanci Sigurdarsona. Jeho nákopy ovšem byly poněkud nepřesné. Ve druhém poločase byl téměř bez práce.

Obrana
Pilířem zadní čtyřky je Danny Collins, jeho příchod se ukazuje jako jeden z nejdůležitějších přestupů léta. Dobře hráli i ostatní, i když Hutton a Harding se zpočátku na hřišti neorientovali nejlépe.

Záloha
Ve středové řadě máme velkou kvalitu, kterou nám mohou jiné kluby závidět. Vždyť se do hry vůbec nedostali takoví hráči jako Reid nebo McGugan, zraněni jsou Majewski a Jenas! Skvělé představení má za sebou Lansbury, Guedioura byl prakticky všude, navíc dal nádherný gól. Cohen na levé straně velmi dobře vypomáhal defenzivě, Gillett odehrál standardně kvalitní zápas. Byť jsou všichni jmenovaní střední záložníci, může jejich souhra fungovat.  

Útok
Cox a Sharp si výborně vyhovovali, ti dva k sobě patří. Výborně spolupracují při protiútocích, ale účinně vypomáhají i obraně. Snad nebude Coxovo zranění příliš vážné. Teď sice bude hrát Blackstock, ale na lavičce už další útočník není. 

Střídající hráči
Blackstock si moc nezahrál, naopak Moussi za těch svých pár minut několikrát zkušeně přidržel míč a chladnokrevně rozehrával. Moloney hrál jen chviličku.


Bod zlomu
Gól Guedioury, to je jasné.

Rozhodčí
Roger East klidně mohl vyloučit Doylea, když ve duhé půli vzteky zakopl míč - měl už jednu žlutou kartu. Sudí pak také skočil na filmování Sigurdarsona, po jehož pádu Wolves zahrávali přímý kop z dobré pozice.