33 - CHRISTIAN EDWARDS
34 - MICKAEL ANTOINE-CURIER
35 - GREGOR ROBERTSON

1 - DARREN WARD (11. května 1975), brankář, Wales

Přišel v létě od sousedů z Notts County. V první sezoně nevynechal jediný ligový zápas! Je v širším kádru velšské reprezentace, chytal v přátelském utkání proti Česku (0:0).
Zpět na začátek kapitoly HRÁČSKÝ KÁDR

2 - MATTHIEU LOIS-JEAN (22. února 1976), obránce, Francie

Stálé místo v sestavě si francouzský pravý bek vydobyl až v sezoně 2001/2002. Je pamětníkem posledního účinkování Forest v Premier League. Přišel z týmu Le Havre.

3 - JIM BRENNAN (8. května 1977), obránce, Kanada

Kanadský reprezentant, jehož přivedl z Bristol City manažer David Platt. Další z hráčů, kteří se do formy dostali až pod vedením Davida Platta.

4 - DES WALKER (26. listopadu 1965), obránce, Anglie

Jedna z nejpopulárnějších osobností, která kdy oblékala dres Forest. Někdejší anglický reprezentant (účastník MS 1990) se vrátil na City Ground na jaře 2002. V 80. a 90. letech hrál pod Brianem Cloughem, než odešel do italské Sampdorie Janov. V Anglii pak působil v Sheffieldu Wednesday.

5 - JON OLAV HJELDE (30. července 1972), obránce, Norsko

Vysokého norského stopera angažoval již v roce 1997 Dave Bassett z Rosenborgu Trondheim. Jon Olav se bohužel často potýkal se zraněními, v sezoně 2001/02 však patřil k největším oporám týmu.

6 - RICCARDO SCIMECA (13. června 1975), obránce/záložník, Anglie

Bývalý reprezentant Anglie do 21 let přišel v létě 1999 z Aston Villy. V loňské sezoně tvořil výbornou stoperskou dvojici s Hjeldem, tento ročník hraje defenzivního záložníka.

7 - DARREN HUCKERBY (23. dubna 1976), útočník, Anglie

Přišel v únoru roku 2003 na hostování do konce sezony z Manchesteru City, aby posílil ofenzivu mužstva. V minulosti působil mj. i v Coventry a Leedsu. V minulé sezoně pomohl Man City k postupu do Premier League, když nastřílel 26 gólů.

8 - GARETH WILLIAMS (16. prosince 1981), záložník, Skotsko

Už si zahrál i za skotské áčko, jinak je stabilním členem jedenadvacítky. Elegantní středopolař je dalším odchovancem akademie, vloni získal cenu fanoušků "Player of the Year".

9 - DAVID JOHNSON (15. srpna 1976), útočník, Jamajka

Někdejší superstřelec Ipswiche byl koupen v lednu 2001 za 3 miliony liber. Bohužel se dlouho potýkal se zdravotními potížemi, a i proto se neprosazoval. Ovšem v této sezoně se mu střelecká forma vrátila, především díky jeho gólům se tým pohybuje v popředí tabulky.

10 - JACK LESTER (8. října 1975), útočník/záložník, Anglie

Přišel v roce 2000 z Grimsby s pověstí gólového nahrávače. Jeho kariéru bohužel lemují zdravotní problémy. Nejvíc mu vyhovuje post staženého útočníka za oběma hroty.

11 - MARLON HAREWOOD (25. srpna 1979), útočník, Anglie

Mezi fanoušky velmi populární útočník také vyšel z akademie. V áčku debutoval již na konci sezony 1997/98. V poslední době šel výkonnostně hodně nahoru.

12 - BARRY ROCHE (6. dubna 1982), brankář, Irsko

Mladý irský gólman zatím čeká na šanci, před Wardem kryl záda i Dave Beasantovi. Zažil neobvyklý debut - po Beasantově vyloučení na Crystal Palace (podzim 2000) šel hned čelit pokutovému kopu, který chytil a zachránil tak vítězství 3:2.

14 - CHRIS DOIG (13. února 1981), obránce, Skotsko

Skotský reprezentant do 21 let měl výborný vstup do minulé sezony, ale pak ho na dlouhou dobu vyřadilo zranění. Nyní bojuje o místo v základní sestavě. Produkt akademie.
Zpět na začátek kapitoly
HRÁČSKÝ KÁDR

15 - JOHN THOMPSON (12. října 1981), obránce/záložník, Irsko

Další irský mladík patří k ceněným univerzálům. Dokáže zahrát na kraji i ve středu obrany, stejně tak i v záložní řadě. Vyrostl pod vedením Paula Harta v akademii.

16 - EUGEN BOPP (5. října 1983), záložník, Německo

Mimořádně talentovaný mladík, jehož Forest vyfoukli před nosem Bayernu Mnichov. Od 16 let oporou akademie, v úvodu této sezony měl slibné momenty, bohužel ho přibrzdilo zranění.

17 - MICHAEL DAWSON (18. listopadu 1983), obránce, Anglie

Jeden z nejnadanějších hráčů současného kádru roste v komplexního obránce. Již se objevují hlasy, že je lepší, než byl ve svém věku Rio Ferdinand. V NFFC působili i jeho bratři Andrew a Kevin. Reprezentant Anglie do 21 let.

18 - BRIAN CASH (24. listopadu 1982), záložník, Irsko

Také vyšel z úspěšné akademie, v minulé sezoně se již prosazoval v áčku, teď to má těžší. Reprezentant Irska do 21 let.

19 - CRAIG WESTCARR (29. ledna 1985), útočník, Anglie

V říjnu 2001 přepsal dějiny klubu, ve věku 16 let a 257 dní debutoval v ligovém utkání proti Burnley. Rychlý a technicky velice nadaný útočník s instinktem střelce.

20 - ANDY REID (29. července 1982), útočník/záložník, Irsko

Mladý irský reprezentant by mohl nahradit Pruttona na levé straně zálohy. Rychlý, živý hráč, který v základu nastupoval již za Platta v roce 2000.

21 - DAVY OYEN (17. července 1975), obránce, Belgie

Přišel v lednu 2002 z RSC Anderlecht. Levý obránce, bývalý belgický reprezentant, hrál také za PSV Eidhoven a KRC Genk.

22 - EOIN JESS (13. prosince 1970), útočník/záložník, Skotsko

Bývalý skotský reprezentant přišel v létě 2002 z Bradfordu, zatím se ale příliš neprosadil.

23 - BENJAMIN GAVANON (9. srpna 1980), záložník, Francie

Z Olympique Marseille hostuje ve Forest do konce sezony.

29 - RICHARD JEFFERY (4. listopadu 1983), útočník, Anglie

Jeden z dalších talentů akademie.

31 - PASCAL FORMANN (16. listopadu 1982), brankář, Německo

I třetím gólmanem je mladíček, který se zatím těžko dostane mezi tyče A mužstva.

32 - TONY VAUGHAN (11. listopadu 1975), obránce, Anglie

V polovině své první sezony ho z Manchesteru City získal David Platt. Tony hrál zpočátku dobře, uškodila mu ale pověst zlého muže. Hartovi příliš nezapadá do koncepce, a tak putuje po hostováních.

33 - CHRISTIAN EDWARDS (23. listopadu 1975), obránce, Wales

V roce 1998 ho koupil Dave Bassett ze Swansea. Edwards sehrál několik výborných zápasů v sezoně 2000/2001 (vstřelil vítězný gól v utkání s Blackburnem), ale Paul Hart mu příliš šancí nedal, a tak podobně jako Vaughan chodí na hostování.

34 - MICKAEL ANTOINE-CURIER (5. března 1983), útočník, Francie

Velice nadějný útočník, vloni velká střelecká opora akademie.

35 - GREGOR ROBERTSON (19. ledna 1984), obránce, Skotsko

Mladík, který je jmenovcem slavné postavy historie Forest. Zatím čeká na šanci.

Rozpis zápasů a
výsledky

Division One

10. 8.: Portsmouth-Forest 2:0
14. 8.: Forest-Preston 2:2 (Johnson, Jess)
17. 8.: Forest-Sheffield Wednesday 4:0 (Scimeca 2, Johnson, Lester)
24. 8.: Walsall-Forest 2:1 (Prutton)
28. 8.: Forest-Wimbledon 2:0 (Johnson 2)
31. 8.: Coventry-Forest 0:1 (Scimeca)

14. 9.: Forest-Watford 0:1
18. 9.: Forest-Gillingham 4:1 (Harewood 3, Johnson)
21. 9.: Grimsby-Forest 0:3 (Johnson 3)

25. 9.: Stoke-Forest 2:2 (Dawson, Johnson)
28. 9.: Forest-Rotherham 3:2 (Johnson 2, Bopp)
5. 10.: Milwall-Forest 1:2 (Johnson 2)

20. 10.: Derby-Forest 0:0
26. 10.: Forest-Leicester 2:2 (Johnson, Lester)
29. 10.: Norwich-Forest 0:0

2. 11.: Forest-Sheffield United 3:0 (Lester 2, Harewood)
9. 11.: Crystal Palace-Forest 0:0
16. 11.: Forest-Bradford 3:0 (Lester, Johnson, Louis-Jean)
23. 11.: Wolverhampton-Forest 2:1 (Harewood)
27. 11.: Forest-Brighton 3:2 (Harewood, Johnson, Lester)
30. 11.: Forest-Ipswich 2:1 (Johnson 2)

7. 12.: Burnley-Forest 1:0
14. 12.: Bradford-Forest 1:0

21. 12.: Forest-Reading 2:0 (Johnson, Harewood)
26. 12.: Sheffield Wednesday-Forest 1:0
28. 12.: Forest-Portsmouth 1:2 (Dawson)

1. 1.: Forest-Walsall 1:1 (Thompson)
18. 1.: Forest-Coventry 1:1 (Williams)
25. 1.: Preston-Forest 1:1 (Johnson)

1. 2.: Forest-Wimbledon 3:2 (Harewood 2, Johnson)
8. 2.: Forest-Crystal Palace 2:1 (Dawson, Harewood)
22. 2.: Forest-Stoke 6:0 (Harewood 4, Johnson, Jess)

1. 3.: Watford-Forest 1:1 (Huckerby)
4. 3.: Gillingham-Forest 1:4 (Huckerby 2, Harewood, Thompson)
10. 3.: Forest-Grimsby 2:2 (Reid, Williams)
15. 3.: Brighton-Forest 1:0
19. 3.: Forest-Derby 3:0 (Harewood 2, Huckerby)
22. 3.: Forest-Norwich 4:0 (Huckerby, Harewood, Williams, Brennan)

5. 4.: Ipswich-Forest 3:4 (Harewood 2, Thompson, vlastní)
8. 4.: Leicester-Forest 1:0
11. 4.: Forest-Wolverhampton 2:2 (Johnson, Dawson)
15. 4.: Sheffield United-Forest 1:0
18. 4.: Reading-Forest 1:0

21. 4.: Forest-Burnley 2:0 (Dawson, Johnson)
26. 4.: Forest-Millwall 3:3 (Jess, Bopp, Johnson)
4. 5.: Rotherham-Forest 2:2 (Lester, Westcarr)

Play-off:

10. 5.: Forest-Sheffield United 1:1 (Johnson)
15. 5.: Sheffield United-Forest 4:3 po prodl. (Johnson, Reid, Hjelde)

3. kolo
4. 1.: West Ham-Forest 3:2 (Harewood, Reid)

League Cup

1. kolo
11. 9.: Forest-Kidderminster 4:0 (Lester 2, Scimeca, Johnson)
2. kolo
2. 10.: Forest-Walsall 1:2 (Johnson)

Podrobněji ze závěru sezony

15. KVĚTNA: SHEFFIELD UNITED-FOREST 4:3 (2:2, 0:1) po prodloužení

Dvougólové vedení nestačilo

Sen fanoušků Nottinghamu Forest o návratu do Premiership již tento rok se rozplynul, do finále play-off v Cardiffu postupuje spolu s Wolves Sheffield United. Reds přitom byli k úspěchu v odvetě tak blízko, vedli o dva góly, ale ani to nakonec nestačilo.

Třicet tisíc diváků sledovalo nevídané drama, které přineslo rozhodnutí až v prodloužení. První dvě velké šance měl domácí útočník Windass - jednou poslal míč vedle, pak jeho hlavičku zlikvidoval brankář Darren Ward. Ve 30. minutě se obranou Blades prodral Darren Huckerby, míč se dostal k Davidu Johnsonovi, jehož střela si našla cestu do sítě Vedli jsme 1:0 a vzhledem k výsledku prvního duelu (1:1) jsme rázem měli do Cardiffu mnohem blíž. Moc nechybělo k tomu, aby vedení Forest bylo o poločase dvoubrankové, bohužel Marlon Harewood ve velké šanci mířil vedle.
Andy Reid zvyšoval na 0:2 V 58. minutě to už vypadalo velice nadějně - Mathieu Louis-Jean se ocitl zcela sám na pravém křídle, jeho centr našel nabíhajícího Andyho Reida, jenž střelou z voleje zvýšil! To jsme byli už opravdu jednou nohou v Cardiffu. Bohužel, opakovalo se dějství z předchozího utkání na City Ground. Naše mužstvo v euforii zřejmě poněkud polevilo v koncentraci, útok domácích zastavil Des Walker faulem na hranici velkého vápna a Brown z přímého kopu upravil na 1:2. A za dalších osm minut Blades vyrovnali - po dlouhém výkopu brankáře Kennyho se dostal střídající Kabba před Walkera a napálil míč tam, kam už Ward nedosáhl. Forest ovšem nerezignovali, bojovali jako lvi a s blížícím se koncem normální hrací doby měli i více příležitostí - jmenovitě david Johnson a Jack Lester, který vystřídal Harewooda.
V prodloužení měli více štěstí domácí. Ve 112. minutě se podařilo dopravit míč do branky Peschosolidovi skrz nohy Louis-Jeana. Dvě minuty před koncem hlavičkoval smutný hrdina večera Des Walker nešťastně do vlastní branky. Ve 119. ještě vykřesal naději Jon Olav Hjelde snížením na 4:3, ale to už bylo na zvrat pozdě. Hráči Reds opouštěli trávník bouřícího stadionu se skloněnými hlavami, mnozí měli v očích slzy...
Je opravdu obrovská škoda, že se nám nepovedlo tak nadějně se vyvíjející zápas dovést k vítězství. Tým bojoval, ovšem zdálo se, že se přizpůsobil stylu nakopávaných míčů, který praktikují Sheffield United. Nikoli poprvé to skřípalo v obraně, citelně chyběl Michael Dawson, vyloučený v prvním utkání.

Branky: 60. Brown, 68. Kabba, 112. Peschosolido, 118. Walker - 30. Johnson, 58. Reid, 119. Hjelde.
Diváků: 30 212
Forest: Ward - Louis-Jean, Walker, Thompson, Brennan - Williams (114. Hjelde), Scimeca, Reid - Huckerby - Harewood (61. Lester), Johnson.

Manažer Forest Paul Hart po utkání prohlásil, že věří, že jeho mladé mužstvo se ze zklamání brzy vzpamatuje. Uznal sílu a kvality Sheffieldu United, ovšem pro své hráče měl také jen slova chvály.
"Celou sezonu jsme hráli velice dobrý fotbal. Jako tým a klub jsme si vybudovali pověst herním stylem, který produkujeme. Když jsme dostali v prodloužení gól na 3:2, tušil jsem, že to je rozhodující úder. Už jsme byli také trochu unaveni. Ale v celém průběhu utkání jsme si dokázali vytvářet šance," řekl Hart televizní stanici Sky Sports.

10. KVĚTNA: FOREST-SHEFFIELD UNITED 1:1 (0:0)

S remízou spokojenější hosté

Výsledek prvního kola play-off nám moc radosti neudělal. Forest si bohužel nevytvořili před odvetou žádný náskok, je to stále vyrovnané, ale je jasné, že před druhým utkáním je v daleko lepší pozici náš soupeř.

Forest - v základní sestavě překvapivě s oběma marody Williamsem a Huckerbym - přitom předváděli velice dobrý fotbal, měli opravdu výraznou převahu. Už v 7. minutě se mohlo skóre pohnout poprvé - Scimeca zahrával rohový kop a Harewood poslal míč do břevna, odkud se odrazil na brankovou čáru a ven. Čtyři minuty nato vypálil Scimeca z přímého kopu pod břevno, ale hostující gólman míč vyrazil. Ve 20. minutě měli  první velkou šanci hráči Sheffieldu, po zaváhání Louis-Jeana se v dobré pozici ocitl Asaba, ale Ward byl na místě.
Deset minut po přestávce zaplněný City Ground vybuchl nadšením, když po centru Reida chladnokrevně skóroval Johnson. Bohužel, radost netrvala dlouho, za chvíli Louis-Jean fauloval pronikajícího  Browna a sám postižený z penalty vyrovnal.
Forest pak usilovali o vstřelení druhého gólu, několik šancí měl Johnson, ale v koncovce se mu nevedlo. Sedm minut před koncem byl za ostrý faul vyloučený Dawson a v závěru byli k vítězství blíže hosté. Z 18 metrů vyslal na branku krásnou střelu Touge a jen výborný zákrok Warda uchoval naděje Forest do odvety v přijatelném stavu.

Branky: 55. Johnson - 58. Brown (pen.)
Diváků: 29 064
Forest: Ward - Louis-Jean, Walker, Dawson, Brennan - Williams, Scimeca, Reid - Harewood, Johnson (84. Thompson), Huckerby.

Ve druhém semifinále zvítězil Wolverhampton nad Readingem 2:1, když po změně stran otočil nepříznivé skóre z první půle.

4. května: ROTHERHAM-FOREST 2:2 (0:0)

V play-off proti Sheffieldu United

Riccardo Scimeca s číslem 6Poslední ligový zápas Forest v Rotherhamu se hrál v uvolněné atmosféře, až se zdálo, že jde o přátelský duel.

Paul Hart v den svých padesátých narozenin poslal na hřiště výrazně improvizovanou sestavu. Vůbec poprvé se v základu pro utkání Division One objevil náhradní brankář Barry Roche, takže skončila neuvěřitelná série Darrena Warda, který od srpna 2001 nevynechal jediný ligový zápas! Odpočívali ovšem i Reid, Dawson, Brennan, Johnson či Harewood. Domácí šli do vedení deset minut po přestávce, v 63. bylo vyrovnáno. To Scimeca kopal přímý kop, našel neobsazeného Jacka Lestera, který nezaváhal. A chvilku nato Forest vedli, když se po spolupráci dvojice Scimeca-Lester dostal k míči 18letý Craig Westcarr a střelou z 20 yardů ho napálil do sítě. Jenže už za další tři minuty Rotherham vyrovnal na konečných 2:2.
Výsledky posledního kola potvrdily složení dvojic pro semifinále play-off. Forest se ukají se Sheffieldem United a Wolves změří síly s Readingem. Vítězové se utkají ve finále v Cardiffu.
Sheffield United jsou patrně v roli favorita, skončili na 3. místě. Ovšem vzpomeňme si na naše vzájemné zápasy během sezony - doma jsme vyhráli 3:0 a v odvetě prohráli 0:1. To by na postup stačilo... Úvodní souboj Forest-United se hraje 10. května v Nottinghamu na City Ground (již v 13.15 hod. našeho času), odveta pak ve čtvrtek 15. května v Sheffieldu od 20.45.

Branky: 59. Lee, 69. Robins - 63. Lester, 66. Westcarr
Diváků: 9 942
Forest: Roche - Louis-Jean, Walker, Hjelde, Doig - Thompson (90. Cash), Scimeca, Jess, Bopp - Westcarr, Lester.

Postupujeme do play-off!

Téměř třicet tisíc diváků na City Ground sledovalo fotbal spíše průměrné úrovně, ale vidělo šest gólů a hlavně - mohlo slavit postup Forest do play-off o Premier League.

Začátek utkání patřil domácím, v 19. minutě se po akci Boppa dostal k míči Jess a vstřelil vedoucí branku. Na 2:0 zvýšil o tři minuty později Bopp střelou asi ze 14 metrů. Diváci na City Ground byli nadšeni. Ovšem hosté dokázali krátce nato snížit.
Ve druhé půli hosté zvýšili úsilí a v 67. minutě se jim podařilo vyrovnat. Pět minut poté mohl přidat svůj druhý gól Jess, jeho střelu ještě brankář Millwallu stačil vyrazit, ale u míče byl nejdříve David Johnson a svým 25. ligovým gólem v sezoně upravil na 3:2. Tři minuty před koncem ale hosté asi celkem zaslouženě srovnali. Vzhledem k tomu, že Ipswich doma prohrál s Wimbledonem vysoko 1:5, je jasné, že Forest již play-off nemůže uniknout.
Vůbec poprvé v historii se tedy Nottingham Forest popere o postup do Premier League touto cestou. Poslední kolo určí, kdo bude jeho soupeřem.

Branky:
19. Jess, 22. Bopp, 72. Johnson - 25. Nethercott, 67. Cahill, 87. Harris
Diváků: 29 453
Forest: Ward - Thompson, Walker, Dawson, Brennan - Bopp, Scimeca, Reid - Johnson (74. Westcarr), Jess (80. Lester), Harewood.

21. dubna: FOREST-BURNLEY 2:0 (0:0)

Dawson a Johnson uklidnili fanoušky

David JohnsonSoutěž spěje do finiše, po porážce Ipswiche i Norwiche a vítězství Forest chybí našemu týmu k jistotě účasti v play-off už jen jeden bod.

Sledování teletextu v pondělí odpoledne bylo pro fandy Forest nervydrásající záležitostí. Zatímco Ipswich, hlavní konkurent v boji o play-off, v Rotherhamu brzy vedl, u zápasu Nottingham-Burnley pořád svítilo 0:0. Až někdy po půl šesté naskočil gól Michaela Dawsona, kterým se Forest konečně ujali vedení. A pak najednou změna: Rotherham-Ipswich 2:1 a Forest v závěru přidávají druhý gól - podvacáté čtvrté skóroval David Johnson.

Branky: 75. Dawson, 89. Johnson
Diváků: 25 031
Forest: Ward - Louis-Jean, Dawson, Thompson (46. Walker), Brennan - Williams (8. Bopp), Scimeca, Reid - Harewood (77. Lester), Johnson, Huckerby.

Situace se začíná komplikovat

Třetí z posledních čtyř utkání Forest prohráli výsledkem 0:1 a situace v tabulce se začíná dramatizovat. Ipswich porazil 3:0 Portsmouth a nebezpečně se na nás dotahuje, je tedy jasné jedno - pokud chceme do play-off, musíme v posledních třech zápasech udělat aspoň sedm bodů.

Eugen Bopp nastoupil přesně po půl roce v základní sestavě Paul Hart poslal na hřiště opět trochu jinou sestavu než v úterý v Sheffieldu. Stoperskou dvojici veteránů Dawson-Hjelde vystřídali mladíci Dawson-Thompson. Do základní sestavy se po delší době vrátil Eoin Jess a poprvé od 20. října loňského roku také Eugen Bopp. Na lavičku náhradníků naopak usedli David Johnson (v Sheffieldu se lehce zranil) a Jack Lester. Je jasné, že v tak náročném tempu - za posledních 14 dní šlo o pátý zápas Forest, čtyři z nich se navíc hrály venku - se musí sestava trochu prostřídat.
V Readingu se hrál vyrovnaný fotbal, zdálo se, že utkání Forest dovedou k cenné remíze, ale nestalo se. Šestnáct minut před koncem překonal Darrena Warda Hughes.

Do konce soutěže chybí našemu týmu odehrát tři zápasy. Cílem je účast v play-off, takže nejbližší dvě utkání doma proti Burnley (již v pondělí!) a Millwallu se musí vyhrát. Poslední zápas hrajeme v neděli 4. května v Rotherhamu. Uvidíme, jaká bude naše výchozí pozice.

Branka: 74. Hughes
Diváků: 21 612
Forest: Ward - Louis-Jean, Dawson, Thompson, Brennan - Bopp, Scimeca, Jess (76. Johnson), Reid - Huckerby (85. Lester), Harewood.

15. dubna: SHEFFIELD UNITED-FOREST 1:0 (0:0)

Už tři zápasy bez vítězství

Ze souboje s třetím týmem tabulky Forest vyšli bohužel naprázdno.

Jediný gól Blades ze 62. minuty rozhodl o tom, že oslabení Forest (bez Dawsona, Williamse a Huckerbyho) odjedou domů s prázdnou. Domácí kopali daleko větší počet standardních situací, až se zdálo, že nám rozhodčí příliš nepřeje. Po inkasovaném gólu si naše mužstvo vytvořilo tlak, přišly i šance, ale stav se bohužel nezměnil.

Branka: 62. Asaba.
Diváků: 23 317
Forest: Ward - Louis-Jean, Walker, Hjelde, Brennan - Thompson, Scimeca, Lester (77. Bopp), Reid - Johnson (80. Westcarr), Harewood.

11. dubna: FOREST-WOLVES 2:2 (1:2)

Dawson nejprve chyboval, nakonec zachránil bod

Forest zase jednou museli prokázat bojovné srdce, v utkání s tradičně nepříjemnými Wolves doháněli dvougólové manko.

Wolverhampton Wanderers je tým, na který Forest dlouhodobě příliš neumí zahrát. A částečně se to určitě potvrdilo i v pátek večer.
Hosté byli zpočátku lepším týmem a po většinu prvního poločasu měli hru pod kontrolou. Na hře Forest se projevovala absence tří stabilních hráčů základní sestavy, kteří odpočívali pro zranění - chyběli Williams (ten bude mimo hru asi tři týdny), Huckerby a Hjelde. Coby kapitán nastoupil ve středu obrany po tříměsíční pauze Des Walker, do zálohy se vrátil Riccy Scimeca a v základu hrál po velice dlouhé době také Jack Lester.

Michael Dawson jásá po vstřelení vyrovnávacího gólu Wolves se ujali vedení již v 8. minutě gólem, jemuž předcházela chyba Dawsona. Když ve 26. zvýšil Cameron na 0:2, nevypadalo to nijak pěkně. Zpět do hry nás vrátil gól Davida Johnsona, jemuž akci vypracoval Andy Reid. Po změně stran již měli Forest jasně navrch, vytvořili si řadu nadějných příležitostí a 17 minut před koncem přišlo zasloužené vyrovnání - po přímém kopu Scimecy se trefil Michael Dawson (jeho radost po vstřeleném gólu je vidět na snímku vlevo). Bod je vzhledem k průběhu utkání dobrý, každopádně se ale ukázalo, že obavy z toho, aby Forest v případném play-off nepotkali právě Wolves, jsou docela oprávněné...

Branky: 40. Johnson, 73. Dawson - 8. Blake, 26. Cameron.
Diváků: 27 209
Forest: Ward - Louis-Jean, Walker, Dawson, Brennan - Thompson, Scimeca, Reid - Johnson, Lester, Harewood.

8. dubna: LEICESTER-FOREST 1:0 (1:0)

Sousedé nás přehráli

Prestižní duel s tradičním rivalem Forest prohráli, protože se nedokázali prosadit v útoku.

Rozhodující branku vstřelil ve 37. min. Tommy Wright. Domácí vyhráli zaslouženě, dobře pracovali zejména v obraně, která dokázala udržet útočné snažení Forest na uzdě.

Již v pátek se na City Ground hraje další utkání s Wolverhamptonem Wanderers.

Branka: 37. Wright
Diváků: 32 065

Forest: Ward - Louis-Jean, Hjelde (70. Walker), Dawson, Brennan - Williams, Thompson, Reid - Huckerby, Johnson (88. Lester), Harewood.

5. dubna: IPSWICH TOWN-FOREST 3:4 (2:3)

Zlaté tři body z přímého souboje o play-off

Nesmírně důležité vítězství přivezli Forest z Ipswiche, po neuvěřitelně dramatickém zápase nám k play-off nyní chybí osm bodů.

Marlon HarewoodMužstvo Ipswiche by se nám v případě vítězství přiblížilo na jeden jediný bod, takže pro oba týmy šlo o zápas velké důležitosti. Odpovídala tomu i téměř třicetitisícová návštěva, v této sezoně na Portman Road rekordní. Domácí začali výborně, ve 14. min. se trefil Miller a stejný hráč zvýšil na 2:0 ve 26. z penalty. Ovšem Hartovi hoši se nezlomili a odpověděli fantasticky - za dalších sedm minut už vedli! Nejprve John Thompson, který vystřídal zdravotně indisponovaného Scimecu, ve 27. min. snížil, dvě minuty nato se trefil Marlon Harewood (na snímku) a ve 33. si dal domácí Naylor po akci Harewooda vlastní gól.

Ve druhém poločase drama pokračovalo, Ipswich po hodině hry vyrovnal. Remíza ovšem zejména pro domácí tým mnoho neřešila, a tak byla stále k vidění úžasná fotbalová bitva. Rozuzlení přinesla 75. minuta. Andy Reid kopal přímý kop, na balon si skvěle naběhl Harewood a hlavou ho poslal do sítě! Cenné vítězství už naše mužstvo i přes dlouhé nastavení udrželo. Za zmínku možná stojí jedna - pro fotbal v Anglii ostatně typická - situace. Šest minut před koncem opouštěl hřiště David Johnson, kterého Forest koupili před pár lety z Ipswiche. A domácí publikum ocenilo jeho výkon ohromným aplausem. Dovedete si něco podobného (vezměme v úvahu skóre) představit na našich ligových stadionech?

V tabulce jsou Forest na 4. místě, dva body za třetím Sheffieldem United. Co je ale důležitější, náskok na sedmý Ipswich (do play-off jdou jak známo týmy na 3. až 6. místě) nyní máme již 7 bodů. A to ještě máme dva zápasy k dobru.

Branky: 14. a 26. (pen.) Miller, 60. Bent - 27. Thompson, 29. a 75. Harewood, 33. vlastní Naylor.
Diváků: 29 503
Forest: Ward - Louis-Jean, Hjelde, Dawson, Brennan - Williams, Scimeca (20. Thompson), Reid - Huckerby, Johnson (84. Lester), Harewood.

22. března: FOREST-NORWICH CITY 4:0 (2:0)

Skvělé vítězství po výborném výkonu

Velice důležitý zápas z hlediska boje o pozici v play-off zvládli Forest na výbornou.

Jim BrennanStejná základní sestava jako proti Derby odehrála výborný zápas. "Hrajeme opět fotbal, jaký chceme," prohlásil spokojený manažer Paul Hart na pozápasové tiskovce. Již v 11. minutě vstřelil vedoucí branku Darren Huckerby, když zužitkoval přihrávku Harewooda. Uklidňující druhý gól padl poté, co ve 22. min. rozehrál Scimeca přímý kop - na centr si naskočil Marlon Harewood a hlavou poslal míč do sítě. Prakticky rozhodnuto bylo deset minut po přestávce, když na 3:0 zvýšil Gareth Williams. Konečnou podobu dal výsledku deset minut před koncem levý bek Jim Brennan (na snímku). Byl to jeho premiérový gól za Forest a poblahopřát mu k němu přiběhli všichni hráči včetně gólmana Warda.
Forest jsou stále na 5. místě, na sedmý Ipswich mají náskok sedmi bodů.

Branky: 11. Huckerby, 22. Harewood, 55. Williams, 80. Brennan..
Diváků: 27 296
Forest: Ward - Louis-Jean, Hjelde, Dawson, Brennan - Williams, Scimeca, Reid - Huckerby, Johnson, Harewood.

19. března: FOREST-DERBY COUNTY 3:0 (2:0)

S přehledem porážíme věčného rivala

Dva nepříznivé výsledky s týmy ze dna tabulky naše mužstvo nerozklížily. Vítězstvím 3:0 nad Derby County si Forest usmiřují fanoušky.

Marlon HarewoodForest opět nastoupili s třemi útočnými hroty a už po 12 minutách skóruje po centru Reida Marlon Harewood (na snímku). A za další tři minuty se do černého trefuje Darren Huckerby (přesně centruje opět výborně hrající Andy Reid)! City Ground, zaplněný téměř do posledního místečka, oslavuje. Definitivní podobu výsledku dává krátce po změně stran opět Marlon, proměňuje penaltu a není co řešit. Vyhaslá hvězda v dresu Derby, šedý vlk Fabrizio Ravanelli, je po necelé hodině střídán. Vítězství je naše!!!
Paul Hart postavil nejsilnější sestavu, jakou má k dispozici. Nemohu si pomoci, ale Jon Olav Hjelde do stoperské dvojice patří! Je to přece - při zdravotních problémech Dese Walkera - nejzkušenější hráč mužstva. A právě zkušenosti jsou to, co budeme v boji o play-off a snad i postup potřebovat moc a moc. Nyní čeká Forest nesmírně těžká série s kvalitními soupeři. Snad bude vítězství nad Derby tím pravým povzbuzením.

Branky: 12. a 48. Harewood, 15. Huckerby.
Diváků: 29 725
Forest: Ward - Louis-Jean, Hjelde, Dawson, Brennan - Williams, Scimeca, Reid (86. Oyen) - Huckerby, Johnson (82. Jess), Harewood.

15. března: BRIGHTON-FOREST 1:0 (1:0)

Další zbytečná ztráta

Po pondělní remíze doma s Grimsby ztratili Forest další body s outsiderem z konce tabulky. Po velmi špatném výkonu přijeli s prázdnou z Brightonu.

Forest sice nastoupili s třemi útočníky v sestavě, ale první střelu na branku soupeře vyslali až po třiceti minutách hry. To už ovšem domácí vedli, v 15. minutě skóroval po přímém kopu Zamory Brooker. Ve druhé půli se hra našeho mužstva sice zlepšila, ale vyrovnat se bohužel nepodařilo. Nejblíže ke skórování měl v 80. minutě Reid, ale trefil jen břevno. Porážka je velice mrzutá, zvlášť proto, že týmy Ipswiche a Norwiche, které stále ještě nevzdaly boj o play-off, vyhrály...

Branka: 15. Brooker.
Diváků: 6 980
Forest: Ward - Louis-Jean, Scimeca, Dawson, Brennan - Thompson (65. Hjelde), Williams, Reid - Huckerby, Johnson (76. Lester), Harewood.