Homepage       Soupiska       Rozpis a výsledky       Komentáře       Fan club       City Ground       Vzkazy/Messages       

Forest story
Legendy
Brian Clough
Manažeři
Slavné zápasy
Slavné góly
Forest v Evropě
Poslední sezony
Forest u nás
Jako první
Stadion
Rivalové
Knihy

Fanziny
Celebrity fans
Kniha návštěv
Napište nám
Fotogalerie
Exkluzivní rozhovory
14. března
Jak vznikl znak Nottinghamu Forest?

Jméno David Lewis pravděpodobně většině fanouškům Forest moc neříká. Nejde totiž o žádného bývalého hráče nebo manažera, rozhodně je to ovšem člověk, který se zapsal do dějin klubu mimořádně důležitým způsobem. Jeho dílo mají příznivci Reds na očích prakticky pokaždé, když se dívají na něco v souvislosti s klubem. David Lewis je totiž autorem znaku Nottinghamu Forest.


V lednu 1973 klub vyhlásil soutěž na nové logo. Starý znak, který vycházel z nottinghamského městského znaku, nebyl ochráněn copyrightem, což mohlo s pomalu se rozvíjejícím obchodem s klubovými předměty představovat problém. Do soutěže se přihlásilo 855 autorů z celého světa a zvítězil návrh Davida Lewise, přednášejícího na trentské polytechnice. Výběr jeho práce byl rozhodně šťastným krokem, fanoušci, ale i odborníci na grafiku oceňují zejména jeho jednoduchost. V odborném magazínu Marketing napsali: „Samostatný strom je jednoduchý a vzbuzuje důvěryhodnost. Symbol vody pod ním ukazuje na blízkost stadionu k řece Trent. Níže položená část písmena „e“ dodává znaku jedinečnou kvalitu…“

Znak, který si může každý fanoušek sám nakreslit, má nepochybně své kouzlo. V pozdějších letech se minimalistickým designem nechaly alespoň do jisté míry inspirovat i další kluby, které si svůj znak – byť ne tak razantně a je otázkou, nakolik úspěšně – zjednodušily: například Chelsea, Tottenham, Charlton, Shffield Wednesday či Aston Villa.

Takto vypadal starý znak klubu.